Меню

Итоговая классификация

Coupe du Monde

Каир, Египет, 20.10.2017, Взрослые, рапира, М, Личные, 2017-0193

Preliminary tableau with 32 exemptions

Табло 128Табло 64
   
KHAMZIN  AskarRUS    
   
KHAMZIN  AskarRUS  
CHOI  HyunsooKOR   15-10
CHOI  HyunsooKOR    
SERRI  CedrikSVK   15-14  
 
   
HERTSYK  RostyslavUKR    
   
MATHIEU  AdamUSA  
  15-13
MATHIEU  AdamUSA    
   
 
   
FUJINO  DaikiJPN    
   
COOK  KeithGBR  
COOK  KeithGBR   15-13
COOK  KeithGBR    
MATYAS  BalintHUN   15-12  
 
MO  ZiweiCHN    
MO  ZiweiCHN    
SCHOPPA  DominikGER   15-6  
DAVIS  James-AndrewGBR  
  15-10
DAVIS  James-AndrewGBR    
   
 
   
MERTINE  JulienFRA    
   
MERTINE  JulienFRA  
NG  Lok Wang LawrenceHKG   15-13
SUZUMURA  KentaJPN    
SUZUMURA  KentaJPN   15-11  
 
NEMETH  AndrasHUN    
NEMETH  AndrasHUN    
SOKOLOV  NikitaRUS   15-12  
SIROTKIN  AlexanderRUS  
  15-14
SIROTKIN  AlexanderRUS    
   
 
   
ASPROMONTE  ValerioITA    
   
MIYAKE  RyoJPN  
MIYAKE  RyoJPN   15-7
MIYAKE  RyoJPN    
BRAUN  MariusGER   15-10  
 
KUMBLA  SidarthUSA    
KUMBLA  SidarthUSA    
CHEUNG  Siu LunHKG   15-10  
LEE  KwanghyunKOR  
  15-6
LEE  KwanghyunKOR    
   
 
   
DOSA  DanielHUN    
   
DOSA  DanielHUN  
CHAN  KyleHKG   15-14
BROSZUS  BlakeCAN    
BROSZUS  BlakeCAN   13-12  
 
   
DOUGLAS  SholtoAUS    
   
HAMZA  MohamedEGY  
  15-10
HAMZA  MohamedEGY    
   
 
   
KLEIBRINK  BenjaminGER    
   
KLEIBRINK  BenjaminGER  
MOELIS  SamuelUSA   15-10
MOELIS  SamuelUSA    
ITO  TakumaJPN   15-13  
 
KANESHIGE  BrianUSA    
SURWILLO  JakubPOL    
SURWILLO  JakubPOL   15-12  
NOGUCHI  RyoheiJPN  
  15-9
NOGUCHI  RyoheiJPN    
   
 
   
TSORONIS  AlexanderDEN    
   
TSORONIS  AlexanderDEN  
CHOI  Nicholas EdwardHKG   14-13
CHOI  Nicholas EdwardHKG    
OSTACCHINI  GlenGBR   15-9  
 
ESSAM  MohamedEGY    
MITBERG  GregoryUSA    
MITBERG  GregoryUSA   15-8  
LLAVADOR  CarlosESP  
  15-6
LLAVADOR  CarlosESP    
   
 
   
CHOUPENITCH  AlexanderCZE    
   
PAROLI  AlessandroITA  
  15-12
PAROLI  AlessandroITA    
   
 
OISHI  RikiJPN    
OISHI  RikiJPN    
FILES  PetarCRO   15-8  
POGREBNIAK  AndriiUKR  
  15-7
POGREBNIAK  AndriiUKR    
   
 
   
ROSATELLI  DamianoITA    
   
ROSATELLI  DamianoITA  
MINOTT  KamalGBR   15-4
CEGIELSKI  BartoszPOL    
CEGIELSKI  BartoszPOL   15-11  
 
   
HONG  SungwoonKOR    
   
ITKIN  NickUSA  
  15-14
ITKIN  NickUSA    
   
 
   
BORODACHEV  KirillRUS    
   
PIVOVAROV  AlexanderRUS  
PIVOVAROV  AlexanderRUS   14-11
PIVOVAROV  AlexanderRUS    
PEGGS  BenGBR   15-14  
 
NAGANO  YudaiJPN    
NAGANO  YudaiJPN    
EID  YoussefEGY   15-5  
CHASTANET  MaximilienFRA  
  15-11
CHASTANET  MaximilienFRA    
   
 
   
CHANG  JerryUSA    
   
CHANG  JerryUSA  
SAMANDI  MohamedTUN   15-8
KLEIN  FelixGER    
KLEIN  FelixGER   15-13  
 
CHUCHUKALO  DmytroUKR    
RAJSKI  LeszekPOL    
RAJSKI  LeszekPOL   15-14  
BIANCHI  GuillaumeITA  
  15-7
BIANCHI  GuillaumeITA    
   
 
   
CADOT  JeremyFRA    
   
TROFIMOV  DmitryRUS  
KAHL  AlexanderGER   15-10
TROFIMOV  DmitryRUS    
TROFIMOV  DmitryRUS   15-12  
 
BRAUN  FabianGER    
BRAUN  FabianGER    
FOSTER  MattAUS   15-10  
TOFALIDES  AlexCYP  
  15-3
TOFALIDES  AlexCYP    
   
 
   
TRANI  FrancescoITA    
   
TRANI  FrancescoITA  
SIMON  VincentFRA   15-14
SIMON  VincentFRA    
KLEIN  LuisGER   15-12  
 
YUNES  KlodUKR    
YUNES  KlodUKR    
DAHLIN  KoljaDEN   15-12  
YUNES  KlodUKR  
  15-7
BERG  Thomas LercheDEN    
   
 
   
JANDA  MichalPOL    
   
CHEN  WeiquanCHN  
WU  XiaolongCHN   15-9
CHEN  WeiquanCHN    
CHEN  WeiquanCHN   15-12  
 
ARSLANOV  TimurRUS    
ARSLANOV  TimurRUS    
SCONZO  DanielCOL   15-8  
ARSLANOV  TimurRUS  
  15-11
INGARGIOLA  FrancescoITA    
   
 
   
MOURRAIN  BaptisteFRA    
   
MOURRAIN  BaptisteFRA  
AKHMETOV  IskanderRUS   15-10
VEITENHEIMER  CiaranGER    
VEITENHEIMER  CiaranGER   15-7  
 
SIESS  MichalPOL    
ELICE  MeddyFRA    
ELICE  MeddyFRA   15-11  
ELICE  MeddyFRA  
  15-3
MINUTO  MartinoTUR    
   
 
   
HUANG  MengkaiCHN    
   
HUANG  MengkaiCHN  
  15-10
KIM  DongsuKOR    
   
 
KONGSTAD  Conrad SeibaekDEN    
FUJIKURA  RuiJPN    
FUJIKURA  RuiJPN   15-12  
MATSUYAMA  KyosukeJPN  
  15-13
MATSUYAMA  KyosukeJPN    
   



Main tableau of 64

Табло 64Табло 32Табло 16Табло 8ПолуфиналыФинал
MASSIALAS  AlexanderUSA    
MASSIALAS  AlexanderUSA    
MIYAKE  RyoJPN   15-9  
MASSIALAS  AlexanderUSA    
KHAMZIN  AskarRUS   15-6  
PAUTY  MaximeFRA    
PAUTY  MaximeFRA   15-8  
MASSIALAS  AlexanderUSA    
NISTA  LorenzoITA   15-14  
LLAVADOR  CarlosESP    
LLAVADOR  CarlosESP   15-9  
LLAVADOR  CarlosESP    
KLEIBRINK  BenjaminGER   15-12  
KLEIBRINK  BenjaminGER    
ABOUELKASSEM  AlaaeldinEGY   15-11  
CHEUNG  Ka LongHKG    
CHEUNG  Ka LongHKG   15-13  
CHEUNG  Ka LongHKG    
PAROLI  AlessandroITA   15-6  
CHEUNG  Ka LongHKG    
LEE  KwanghyunKOR   15-10  
LEE  KwanghyunKOR    
TOLDO  GuilhermeBRA   15-6  
CHEUNG  Ka LongHKG    
ABE  YoshikiJPN   15-9  
MERTINE  JulienFRA    
MERTINE  JulienFRA   15-11  
TROFIMOV  DmitryRUS    
TROFIMOV  DmitryRUS   15-13  
TROFIMOV  DmitryRUS    
SAITO  ToshiyaJPN   15-8  
KRUSE  RichardGBR    
ZHEREBCHENKO  DmitryRUS   15-6  
ZHEREBCHENKO  DmitryRUS    
ARSLANOV  TimurRUS   15-13  
ZHEREBCHENKO  DmitryRUS    
POGREBNIAK  AndriiUKR   15-5  
POGREBNIAK  AndriiUKR    
RZADKOWSKI  AndrzejPOL   15-13  
CASSARA  AndreaITA    
LI  ChenCHN   15-8  
TSORONIS  AlexanderDEN    
TSORONIS  AlexanderDEN   15-11  
CASSARA  AndreaITA    
ITKIN  NickUSA   15-3  
CASSARA  AndreaITA    
CASSARA  AndreaITA   15-12  
KRUSE  RichardGBR    
JOPPICH  PeterGER   15-10  
JOPPICH  PeterGER    
HAMZA  MohamedEGY   15-12  
CHEREMISINOV  AlexeyRUS    
CHASTANET  MaximilienFRA   15-11  
CHEREMISINOV  AlexeyRUS    
CHEREMISINOV  AlexeyRUS   15-8  
KRUSE  RichardGBR    
SANITA  AndreGER   15-9  
SANITA  AndreGER    
ROSATELLI  DamianoITA   15-11  
KRUSE  RichardGBR    
COOK  KeithGBR   15-7  
KRUSE  RichardGBR    
KRUSE  RichardGBR   15-12  
KRUSE  RichardGBR  
IMBODEN  RaceUSA   15-5
IMBODEN  RaceUSA    
ELICE  MeddyFRA   15-9  
IMBODEN  RaceUSA    
DOSA  DanielHUN   15-6  
DOSA  DanielHUN    
KONTOCHRISTOPOULOS  NikolaosGRE   15-9  
IMBODEN  RaceUSA    
AUCLIN  ErwannFRA   15-12  
AUCLIN  ErwannFRA    
MOURRAIN  BaptisteFRA   15-12  
SHIKINE  TakahiroJPN    
SIROTKIN  AlexanderRUS   15-7  
SHIKINE  TakahiroJPN    
SHIKINE  TakahiroJPN   15-6  
IMBODEN  RaceUSA    
LE PECHOUX  ErwannFRA   15-5  
HUANG  MengkaiCHN    
HUANG  MengkaiCHN   12-11  
HUANG  MengkaiCHN    
NOGUCHI  RyoheiJPN   15-9  
NOGUCHI  RyoheiJPN    
SHIN  PhilipUSA   15-11  
AVOLA  GiorgioITA    
RIGIN  DmitryRUS   15-11  
TOFALIDES  AlexCYP    
TOFALIDES  AlexCYP   15-14  
AVOLA  GiorgioITA    
CHEN  WeiquanCHN   15-11  
AVOLA  GiorgioITA    
AVOLA  GiorgioITA   15-13  
FOCONI  AlessioITA    
CHAMLEY-WATSON  MilesUSA   15-11  
YUNES  KlodUKR    
YUNES  KlodUKR   15-6  
TRANI  FrancescoITA    
TRANI  FrancescoITA   15-12  
TRANI  FrancescoITA    
SEMENYUK  GrigoriyRUS   13-10  
SIDO  AlexandreFRA    
SIDO  AlexandreFRA   15-14  
SIDO  AlexandreFRA    
CHANG  JerryUSA   15-13  
SIDO  AlexandreFRA    
MATHIEU  AdamUSA   15-11  
MATHIEU  AdamUSA    
LEFORT  EnzoFRA   15-9  
FOCONI  AlessioITA    
MEINHARDT  GerekUSA   15-8  
BIANCHI  GuillaumeITA    
BIANCHI  GuillaumeITA   15-11  
LUPERI  EdoardoITA    
DAVIS  James-AndrewGBR   15-11  
LUPERI  EdoardoITA    
LUPERI  EdoardoITA   15-9  
FOCONI  AlessioITA    
TONY HELISSEY  Jean-PaulFRA   15-11  
MATSUYAMA  KyosukeJPN    
MATSUYAMA  KyosukeJPN   15-13  
FOCONI  AlessioITA    
PIVOVAROV  AlexanderRUS   15-7  
FOCONI  AlessioITA    
FOCONI  AlessioITA   15-7